Держпродспоживслужба надає роз’яснення, як уникнути непорозумінь між бджолярами та аграріями.

Дата: 31.05.2019 09:45

Фото без опису

Час від часу між аграріями і пасічниками трапляються конфлікти. Причини — отруєння бджіл внаслідок безвідповідального використання пестицидів і фунгіцидів.

За інформацією Держпродспоживслужби України, у минулому році до топ-5 регіонів, де зафіксували найбільшу кількість випадків загибелі бджіл, увійшли Луганська, Дніпропетровська, Харківська, Житомирська та Донецька області.

Новий сезон для аграріїв та пасічників уже стартував. У період цвітіння, коли бджоли збирають мед, а рослини необхідно обробляти від шкідників, виникають непорозуміння між бджолярами та агровиробниками.

Ось прості правила, як зібрати мед, хороший урожай та попередити отруєння бджіл від Держпродспоживслужби України.

Правила для аграрія:

1.Не пізніше, ніж за три доби до обробки полів, повідомте органи місцевого самоврядування, районні чи селищні ради та особисто через ЗМІ або СМС пасічників коли, що і чим оброблятимете поле.

2.Розмістіть оголошення в людних місцях у найближчих населених пунктах, вказавши агровиробника, культуру, назву препарату, час ізоляції бджіл та контактну особу.

3.Не допускайте обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

4.Роботи з пестицидами і фунгіцидами проводьте в ранкові або вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках.

Правила для пасічника:

1.Зареєструйте пасіку за місцем проживання, щоб агровиробники знали про її існування.

2.Ізолюйте бджіл у вуликах або вивезіть пасіку у безпечне місце на     термін, передбачений обмеженнями при застосуванні конкретних пестицидів.

3.Вивезіть пасіку на період до 5 днів не менше, ніж на 5 км від зони обробки полів авіаційним методом. При наземній обробці пестицидами — на відстань від трьох до п’яти кілометрів.

4.Повідомте власника або користувача земельної ділянки, якщо плануєте перевозити пасіку до медоносних угідь.

Дотримання цих простих правил дозволить уникнути непорозумінь та примножить ваші заробітки. Аграрне виробництво та бджільництво залежні одне від одного, - Бджоли дають не лише мед чи пилок, але й збільшують врожайність сільгоспкультур на 30-40 %, запилюючи їх. А пасічники матимуть кращий медозбір, якщо поля захищені від шкідників.

Головний спеціаліст відділу безпечності

харчових продуктів та ветеринарної медицини

Мостиського районного управління

ГУ Держпродспоживслужби у Львівській обл.                                 І.В.Санницький