Куди звертатися по допомогу?

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ПО ДОПОМОГУ?

• Поліція (до територіального органу поліції або за телефоном 102).
  • Суди (постраждалі мають право на подання позовів щодо відшкодування збитків заподіяних у результаті домашнього насильства, на отримання обмежувального припису стосовно кривдника, а також позовів на розділ майна, на визначення, місця проживання дітей, на аліменти, розлучення тощо).
  • Центри безоплатної правової допомоги (контакти центрів на сайті legalaid.gov.ua).
  • Центри соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді (у Центрах можна отримати необхідні юридичні, психологічні, соціальні послуги і консультації та допомогу. Контакти можна знайти на сайті Міністерства соціальної політики msp.gov.ua в розділі «Громадянам»/ «Запобігання та протидія домашньому насильству та жорстокому поводженню з дітьми»/ «Інші»/ «Довідкові матеріали»).
  • Служби у справах дітей (якщо від насильства страждають діти або вони є свідками можна звернутися до Служби для надання психологічної допомоги та захисту прав дітей).
  • Притулки для постраждалих від домашнього насильства (якщо через ситуацію насильства постраждалій особі немає де жити, вона може отримати тимчасове житло у притулку).
  • «Інші»/ «Довідкові матеріали»).
  • Кризові центри (у Центрах надають юридичну, психологічну та інші види допомоги, як постраждалим від насильства, так і особам котрі вчинили насильство, наприклад у центрах можна пройти програми, які допомагають кривдникам контролювати агресивну поведінку).
  • Громадські та релігійні організації (у більшості регіонів є громадські та релігійні організації, які надають юридичні та психологічні консультації особам, які зазнають домашнього насильства).
  • Медичні установи (за місцем проживання або за телефоном 103).
  • Контакти найближчих установ та організацій можна отримати на Гарячій лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 116-123 (цілодобово та безкоштовно з мобільних телефонів)
  • НОМЕР ЕКСТРЕННОГО ВИКЛИКУ ПОЛІЦІЇ 102

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ" ІЗ ПРОТИДІЇ ДОМАШНОМУ НАСИЛЬСТВУ 15-47

БЕЗКОШТОВНА НАЦІОНАЛЬНА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ" ПРОТИДІЇ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ