Санаторно-курортне лікування

Відповідно до пункту 3 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» на 2024 рік зупинено фінансування санаторно-курортного лікування.

Безоплатними санаторно-курортними путівками, або путівками на відпочинок шляхом надання грошової допомоги, забезпечуються громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи:

• громадяни, віднесені до категорії 1
  • діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою

Строк перебування в санаторно-курортному закладі та закладі відпочинку становить:

• для громадян, віднесених до категорії 1, – 18 днів
  • для громадян, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – до 35 днів
  • для дітей з інвалідністю – від 21 дня до двох місяців

Строк перебування дітей з інвалідністю у закладі відпочинку за путівкою на відпочинок становить не менше ніж 14 днів.

При забезпеченні осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи санаторно-курортними путівками, передбачено вільний вибір санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань.

Гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування щороку визначається Міністерством соціальної політики України.

Для взяття на облік з питання забезпечення санаторно-курортним лікуванням особа чи її законний представник подає:

• заяву
  • медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о
  • копії паспорту, пільгового посвідчення.
  • у разі подання заяви за місцем проживання, відмінним від зареєстрованого, громадянин (крім внутрішньо переміщених осіб) додатково подає видану органом соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання довідку про те, що громадянин, віднесений до категорії 1, не перебуває на обліку для забезпечення путівкою

ЗАКОНОДАВСТВО:

Постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»