Шегинівська територіальна громада

Львівська область, Яворівський район

19 квітня – День довкілля

Дата: 16.04.2025 11:30
Кількість переглядів: 37

19 квітня - Всеукраїнський День довкілля: добірка корисних матеріалів для  вчителів - Новини

Мета цього дня і не тільки - привернути увагу громадськості до нашого спільного дому - планети Земля, нагадати людям про необхідність дбайливого ставлення до природи і турботу один про одного. Цей день є приводом зайвий раз замислитися про те, що нас оточує. В результаті своєї життєдіяльності людина завдає значної шкоди нашій планеті, що може призвести до її руйнування.

 День довкілля — це чудова нагода, щоб проявити свою любов до природи й зробити щось корисне для неї. Цього дня органи влади та громадські організації, екологи закликають усіх, хто піклується про природу, взяти участь у квітневому суботнику. Під час заходу заведено наводити порядок біля своїх домівок, на своїх вулицях, парках, скверах, висаджувати дерева, кущі й квіти, прибирати сміття, яке накопичилося за зиму. Крім того, по всій країні з нагоди Дня довкілля організовуються екологічні конференції, лекції, семінари, мета яких — підвищити усвідомлення населення в екологічних і природоохоронних питаннях.
Практичні поради на кожен день, як бути дружнім до довкілля:
1. Використовуйте енергозберігаючі лампи. Вони споживають у 3-5 разів менше електроенергії, ніж лампи розжарювання.
2. Вимикайте на ніч комп`ютер, телевізори. Комп`ютери та деякі інші прилади (телевізори, vi-fi системи) споживають енергію навіть у сплячому режимі, тому вимикайте прилади повністю, коли вони не використовуються (виймайте вилку з розетки).
3. Сортуйте сміття. Окремо зібрані відходи – це не сміття, це вторинна сировина.
4. Ходіть за покупками з еко-торбинами. Намагайтеся не брати пропоновані пластикові пакети в магазині, заведіть свою торбину з екологічних матеріалів і носіть її з собою.
5. Не використовуйте одноразове. Намагайтеся не купувати продукцію одноразового використання: посуд, серветки, станки для гоління, ручки, замість цього віддайте перевагу відповідним багаторазовим речам.
6. Позбавтеся неекономічної техніки. При покупці звертайте увагу на економічність техніки (маркування А, А+, Energy Star), таким чином можна зменшити свій рахунок за електроенергію на 30%.
7. Приймайте душ замість ванни. Скоротіть час перебування в душі, зменшіть натиск, придбайте спеціальну економічну насадку з функцією повітряного душу (насичує потік води повітрям). Ремонтуйте протікаючі крани.
8. Встановіть водолічильник. Встановивши квартирний водолічильник, ви заощадите на комунальних послугах і в той же час допоможете природі.
9. Правильно обирайте побутову хімію. Перед покупкою миючих засобів обов`язково зверніть увагу на їх склад, зазначений на упаковці, та уважно прочитайте інструкцію.

10. Здавайте макулатуру. Для виготовлення 60 кг паперу зрубують дерево. Коли ми бачимо величезні ділянки вирубок, нам шкода лісу, і в той же час ми викидаємо газети у відро для сміття.
11. Обирайте корисне для себе та природи. Обирайте екологічно безпечні продукти, вирощені без застосування добрив і пестицидів.
12. Даруйте непотрібні речі. Віддавайте їх іншим людям, таким чином ви даєте друге життя речам, які будуть приносити користь.
13. Частіше ходіть пішки. Піші прогулянки не завдають шкоди природі і приносять користь вашому здоров`ю.

Земля просить про допомогу!!! Особливо в сьогоднішній день, день воєн .


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора