ГІГІЄНІЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ НАСЕЛЕННЮ, ПОТЕРПІЛОМУ ВНАСЛІДОК ПОВЕНІ ЩОДО ЗАХОДІВ З ПРОФІЛАКТИКИ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ!

Дата: 13.02.2024 11:34

Фото без опису

У зв’язку з потеплінням і масовим сходженням снігу, рясними опадами у лютому-березні очікується висока водність на водоймах регіону, що може призвести до  значного розливу річок і водойм, і як наслідок підтоплення садибних ділянок і помешкань на прируслових територіях, сільськогосподарських угідь, гноєсховищ, сміттєзвалищ, може зрости ризик спалахів інфекційних хвороб та харчових отруєнь. В Центрі громадського здоров'я попередили про можливість повеней і паводків протягом весняного періоду року (зокрема реєструються повеневі ситуації в гірських районах нашої області). На теренах Мостищини ситуація наразі є спокійною.

У наслідок підтоплення садибних ділянок, помешкань існує загроза забруднення питної води (колодязів) збудниками вірусного гепатиту А, черевного тифу, дизентерії, ентеровірусної інфекції та інших інфекційних хвороб. Прості правила гігієни допоможуть зменшити ризик підчепити збудник інфекції.

Обов’язково кип’ятіть питну воду. Не вживайте воду з децентралізованих джерел у місцях підтоплення, воду сумнівної якості з неперевірених джерел та наземних водойм. Бажано використовувати для пиття розливну бутильовану воду.

Для харчування використовуйте тільки якісні продукти. Обов’язково дотримуйтесь технології приготування страв, особливо щодо термічної обробки м’ясних, кулінарних виробів з м’яса, риби, яєць тощо. Овочі та фрукти добре промивайте гарячою водою, а для споживання дітьми – обдайте окропом.

Дотримуйтесь правил особистої гігієни та слідкуйте щоб їх дотримувались діти.

Після сходу води з ґрунту необхідно:

провести рекультивацію земель (очистити поверхню ґрунту від сторонніх предметів (гілля, сміття тощо), перекопати городи і присадибні ділянки на глибину 20-25 см;

індивідуальні вигреби та вбиральні (туалети) у разі переповнення водою спорожнити за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати хлорним вапном або іншим дезінфекційним засобом призначеним для цього;

здійсніть чищення та дезінфекцію шахтових колодязів приватного та громадського користування;

періодично здійснюйте лабораторні дослідження якості питної води джерел децентралізованого водопостачання;

просушіть будинок, проведіть ретельне очищення та дезінфекцію забрудненого посуду і домашніх речей та прилеглої до будинку території. Все майно, що було затопленим, підлягає дезінфекції;

проведіть дератизацію в місцях можливого скупчення гризунів;

не вживайте продукти харчування, які були підтоплені або забруднені повеневою водою під час повені. Позбавтеся від них та від консервації, що була затоплена водою і отримала ушкодження;

не купуйте харчові продукти, овочі на стихійних ринках у невстановлених для торгівлі місцях;

дотримуйтеся вимог особистої гігієни перед вживанням їжі, після відвідування туалету;

не дозволяйте дітям гратися забрудненими іграшками.

За появи симптомів (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, болі у животі, нудота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнійників тощо) негайно звертайтесь по медичну допомогу і не займайтесь самолікуванням. Пам'ятайте, що зберегти здоров'я Вам і Вашим рідним допоможуть прості правила гігієни!!!

Головний спеціаліст відділу державного

нагляду за дотриманням санітарного

законодавства Яворівського районного управління                                 Юрій ЧЕРТОВ