Шегинівська громада
Львівська область, Яворівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Небезпека інфікування Вірусними гепатитами «В», «С» та ВІЛ (СНІД) у закладах побутового обслуговування

Дата: 16.03.2023 14:12
Кількість переглядів: 155

Небезпека інфікування Вірусними гепатитами «В», «С» та ВІЛ (СНІД)

 у закладах побутового обслуговування

       Наразі наша увага прикута до воєнної, політичної і економічної ситуації в Україні. Щоденні, на жаль, не дуже добрі, новини притуплюють відчуття особистої безпеки. Тому, прагнемо загострити  увагу на тому, що здавалося  вже сотні раз почуте – про захворювання, що спричиняють загрозу суспільству, зокрема   вірусні гепатити В, С. Адже, ріст даних захворювань в геометричній прогресії в Україні свідчить, що ми забули про підступність «лагідних убивць», які можуть перекреслити плани на майбутнє. Окрім  вірусних гепатитів В і С через кров, тобто парентеральним шляхом, передається і недуга століття ВІЛ-інфекція (СНІД).

        За даними ВООЗ щорічно у світі вірусом гепатиту В інфікується близько 50 млн. осіб, а помирає від цього захворювання до 2 млн. осіб. На сьогоднішній день майже третя частина населення нашої планети інфікована вірусом гепатиту В, а за темпами та масштабами поширення ця інфекція перевищує захворюваність СНІДом та туберкульозом. Таку ж гостру проблему для людства викликає і захворюваність вірусним гепатитом С, який за безсимптомне протікання прозвали – «лагідний убивця». У світі на гепатит С хворіють приблизно три відсотка від усього населення (до 500 млн осіб), в Україні – близько 1 млнВірус гепатиту В в 100 разів більше заразний, ніж вірус СНІДу. За показником смертності гепатит С в сотні разів перевершує СНІД. Саме гепатит є основною причиною цирозу і раку печінки.

         Вірусні гепатити В і С – небезпечні інфекції, які характеризуються, в основному, хронічним перебігом і яскравими зовнішніми проявами у вигляді жовтяниці. Однак однією з форм захворювань є носійство гепатиту В і С.  Вірус гепатиту B не передається через столові прибори, унаслідок годування груддю, через обійми, поцілунки, рукостискання, кашель, чхання, користування громадськими басейнами чи подібними об’єктами.

Інфікування здійснюється переважно, при проведенні медичних маніпуляцій і косметологічних процедур, зокрема манікюру та педикюру, голінні у перукарнях, тату, коли використовується лише один набір інструментів багаторазового використання, який не проходить  якісної дезінфекційної обробки та стерилізації.

Щоб уникнути інфікування даними захворюваннями необхідно дотримуватись ряду простих правил:

- уникайте контактів з кров’ю та рідинами організму інших людей;

- добре подумайте перед тим, як піти і зробити татуювання або пірсинг, дивіться куди і до кого ви йдете. Перед  виконанням цих маніпуляцій майстер повинен добре вимити руки з милом, обробити їх антисептиком, одягнути рукавички одноразового використання, використовувати стерильний інструментарій;

- необхідно уникати процедур з використанням предметів, необроблених дезінфікуючими засобами, без попередньої їх  стерилізації;

- ніколи не користуватись чужими бритвами, станками, зубними щітками та іншими предметами, на які може потрапити кров інфікованої особи.

         Враховуючи вищенаведене, з метою профілактики інфекцій, які передаються парантеральним шляхом (через кров), керівникам закладів побутового обслуговування населення необхідно створити безпечні умови для надання послуг шляхом дотримання санітарно-епідемічних заходів  персоналом згідно чинних санітарних норм. Для підтвердження санітарно-епідемічної безпеки в закладах побутового обслуговування, у тому числі перукарнях,  керівник закладу повинен з певною періодичністю звертатися до акредитованої лабораторії для проведення  контрольних мікробіологічних досліджень (зокрема якості стерилізації інструментарію та інше).

        Ви можете захистити себе від гепатиту B за допомогою вакцинації, що формує імунітет у середньому на 20–30 років, а інколи — по життєво. Вакцини проти гепатиту C не існує, тому профілактика інфекції гепатиту C залежить від безпечних медичних та інших маніпуляцій, що пов’язані з контактом із кров’ю.

Консультативна допомога по питанню роботи закладів побутового обслуговування та проведення відомчого лабораторного контролю проводиться фахівцями Яворівського районного управління Держпродспоживслужби,  за адресою м.Мостиська, вул.16 Липня, 49   тел.4-11-42

Ваше здоровя у Ваших руках!!!

 

Головний спеціаліст відділу держнагляду за

дотриманням санітарного законодавства

Яворівського РУ ГУ ДПСС у Л/о                                                                  Юрій  ЧЕРТОВ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь