Компенсація на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів

Грошові компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування виплачуються особам з інвалідністю, законним представникам недієздатних осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, які відповідно до законодавства мають право на забезпечення автомобілями.

Компенсації призначаються особам з інвалідністю за розпорядженнями структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.

Особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, які перебувають в установах соціального обслуговування на повному державному утриманні, у місцях позбавлення волі компенсації не виплачуються.

Компенсації виплачуються рівними частинами двічі на рік – у березні за 1 півріччя та у вересні за 2 півріччя поточного року з дня їх призначення.

Грошові компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування та на транспортне обслуговування виплачуються особам з інвалідністю, законним представникам дітей з інвалідністю, що мають автомобілі та мотоколяски, – у розмірі 22 відсотки та 16 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць, на транспортне обслуговування – у розмірі 29 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць.

Компенсація на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів, мотоколясок призначаються:

• особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, які в установленому порядку забезпечені автомобілем.
  • особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, які мають право на забезпечення автомобілем, але не одержали його і користуються автомобілем, придбаним за власні кошти інвалідів, законних представників недієздатних осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю.
  • особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, які були забезпечені в установленому порядку мотоколясками.

Для оформлення компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів, мотоколясок подаються:

• заява;
  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу на ім’я особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, законного представника недієздатної особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю;
  • копія посвідчення водія;
  • висновок МСЕК про наявність медичних показань для забезпечення автомобілем.

Компенсація на транспортне обслуговування призначається особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, які:

– перебувають на обліку для безоплатного забезпечення автомобілями

– перебувають на обліку для пільгового забезпечення автомобілями

– мають право на забезпечення автомобілем, але за власним бажанням відмовилися від нього і бажають одержувати компенсацію на транспортне обслуговування (у такому разі компенсація на транспортне обслуговування за бажанням зазначених осіб призначається на весь період інвалідності, установлений МСЕК (для дітей з інвалідністю – ЛКК)

– мають право на безоплатне забезпечення автомобілем, але не одержали його в зв’язку з протипоказаннями до керування ним, або мають право на пільгове забезпечення автомобілем (за 7 % вартості), але не одержали його в зв’язку з відсутністю можливості передати члену сім’ї право на керування автомобілем

– мають право на забезпечення автомобілем (за 30 % вартості), але не одержали його в зв’язку з протипоказаннями до керування ним

Для оформлення компенсації на транспортне обслуговування подаються:

• заява;
  • висновок МСЕК про наявність медичних показань для забезпечення автомобілем.