Шегинівська громада
Львівська область, Яворівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Що необхідно знати про хворобу, викликану вірусом Коксакі.

Дата: 12.10.2023 10:08
Кількість переглядів: 313

         Вірус Коксакі - Балтський центр ПМСД

        Надворі  осінь. Саме цей перехідний період дуже сприятливий для розмноження усіляких вірусів. Якщо ви помітили у свого малюка дивні висипи на ручках, ніжках та обличчі – це може бути що завгодно. Одна із ймовірних причин – вірус Коксакі.

Вірус Коксакі – хвороба, що вражає ротову порожнину, кисті рук та ступні. Через це у захворювання є й інша назва: синдром "рука-нога-рот". Хворіють ним переважно діти до 5-ти років, проте трапляються випадки інфікування і дорослих. Інкубаційний період захворювання триває близько 4-7 днів з моменту зараження. Підхопити вірус можна двома шляхами: -

повітряно-крапельним, коли інфікований кашляє, чхає або просто з вами розмовляє; фекально-оральним, тобто через іграшки, посуд, предмети гігієни, забруднену воду чи їжу, або там, де можливий контакт з людськими екскрементами.

            Симптоми: з’являються ознаки інтоксикації – слабкість, головний біль, першіння в горлі, болі у м’язах тощо; температура підіймається до 37,8 - 39,4°С і тримається протягом 3-5 днів; через 1-2 дні на долонях і стопах, іноді між пальцями рук та ніг, а також на сідницях  з’являються прозорі водянисті пухирці невеликого розміру (до 3 мм в діаметрі), обрамлені характерними кільцеподібними почервоніннями. Такий висип тримається на шкірі впродовж 5-7 днів, а потім зникає; в ротовій порожнині, одночасно з ураженням шкіри рук та ніг, також з’являються невеличкі пухирці. Переважно вони вражають внутрішню поверхню щік, хоча висип може вкривати і ясна, губи, язик та піднебіння. За 2 дні пухирці тріскаються і на їхньому місці з’являються неглибокі виразки. Після появи виразок знижується апетит, хворий стає капризним, роздратованим, особливо, якщо це дитина, з’являється біль у горлі, виникають складнощі під час прийому їжі, оскільки слизова ротової порожнини запалена, посилюється слиновиділення. В деяких джерелах можна знайти згадки про ще один симптом захворювання: за місяць-два після перенесеного синдрому у пацієнтів може спостерігатись ураження (відшаровування) нігтів.

           Характерною ознакою синдрому є відсутність симптомів інших інфекційних захворювань, таких, як ангіна, легеневий синдром, ураження лімфатичної системи тощо.

Переважно за такими клінічними ознаками і діагностують синдром Коксакі. Якщо хвороба протікає без ускладнень, симптоми зникають за тиждень, у гіршому випадку – за 9-10 днів. У разі ускладнень проводять додаткові лабораторні дослідження.

          При виявленні перших ознак хвороби необхідно звернутися до лікаря!

Вакцини від вірусу Коксакі ще не винайшли. Лікування вірусу проходить в основному симптоматичне і підтримувальне. Щоб мінімізувати ризик інфікування вірусом, необхідно: уникати контакту (особливо дитини) з тими, у кого спостерігаються симптоми вірусу Коксакі. Якщо все-таки доводиться піклуватись про хворих – одягати рукавички і захисну маску, обробляючи висип;не забувати мити руки перед прийомом їжі та прийшовши з вулиці; слідкувати, щоб дитина не брала до рук все підряд і не "куштувала на смак" брудні іграшки; не пити воду невідомого походження;не купатися у водоймах, куди потрапляють стічні води і де є ймовірність зараження людськими екскрементами.

         Зазвичай синдром Коксакі проходить легко і не залишає по собі й сліду. Проте були зареєстровані поодинокі випадки важких ускладнень. Вірус іноді може призвести до запалення ЦНС чи вірусного менінгіту.

Отже, головне – слідкувати за власною гігієною та гігієною вашої дитини, щоб уникнути ризику появи на шкірі «невідомих прищиків» і вберегти себе від зайвого стресу.

 

     Помічник  лікаря - епідеміолога 

     відділу державного нагляду за дотриманням

     санітарного законодавства

     Яворівського районного управління

     ГУ Держпродспоживслужби у  Львівській обл.                  Галина  ГРИНЧИШИН                                                      


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь