22 березня-Всесвітній день води•

Дата: 21.03.2023 10:25

22 березня-Всесвітній день води

Гасло «ПРИСКОРЕННЯ ЗМІН»

Розгляньте схему із зображенням основних шляхів потрапляння забруднень у річки, моря та океани. Як можна зменшити їх обсяг? Які промислові підприємства вашої місцевості забруднюють воду? Як вирішується питання очищення стічної води у вашому помешканні?

Усі способи забруднення мають негативні наслідки для водних організмів:

• отруйні речовини спричиняють їх масове вимирання;
  • птахи, риби, черепахи часто сприймають кольоровий пластик за їжу;
  • надмірна кількість у воді прального порошку, мила та інших мийних засобів призводить до надмірного розмноження водоростей, вода в річках і озерах набуває зеленого кольору та поганого запаху.

З більшою частиною забруднювальних речовин у воді природа здатна самостійно впоратися, такий процес називають самоочищенням. Основними видами самоочищення є розведення і змішування забруднень з основною масою води, осадження та діяльність живих організмів.

Розглянемо правила, яких має дотримувати кожен для збереження водних ресурсів і зменшення забруднення води:

• економити воду в щоденному житті (миття посуду, чищення зубів, приймання душу чи ванни);
  • не залишати сміття (особливо пластикового) на берегах водойм після відпочинку;
  • потрібно відноситись з відповідальністю до природи і тоді вона віддячить нам.
  • пров.інженер ВВВ - Б.Шпак