Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області у 2017 році тільки за порушення держдисципліни цін допомогло повернути споживачам зайвонарахованих коштів у сумі 69,1 тис. гривень.

Дата: 13.03.2018 10:40

З метою захисту законних прав громадян, не дивлячись на мораторій оголошений державою у 2017 році на проведення  планових заходів нагляду (контролю), фахівцями відділу контролю за регульованими цінами ГУ Держпордспоживслужби у Львівській області (надалі Відділ) у 2017 році на підставі обґрунтованих звернень громадян та погоджень Державної регуляторної служби України (надалі – ДРСУ) забезпечено проведення позапланових заходів нагляду (контролю) з питань дотримання порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Порушення державної дисципліни цін встановлено у 88% із загальної кількості перевірених суб’єктів господарювання.

Завдяки проведеним спеціалістами Відділу заходам контролю споживачам повернуто у 2017 році  69,1 тис. грн

По наслідках перевірок до підприємств-порушників застосовано адміністративно-господарських санкцій на суму 23,9 тис. грн., в т.ч. забезпечено вилучення у дохід бюджету необґрунтовано отриманої виручку і штрафів на суму 12,1 тис.грн. та 4 особи притягнуто до адміністративної відповідальності.

Разом з тим, наголошуємо, що Держпродспоживслужба  здійснює контроль за дотриманням суб’єктами господарювання виключно державних регульованих цін (тарифів). На сьогодні державне регулювання цін  та тарифів запроваджено на:

- лікарські засоби та вироби медичного призначення, в тому числі на ліки, які придбаваються  за рахунок коштів бюджету;

- послуги з теплопостачання, централізованого водопостачання (гаряча і холодна вода) та водовідведення, вивезення, перероблення та захоронення побутових відходів, утримання будинків і споруд та при будинкових територій;

- паливно-енергетичні ресурси (вугілля, вугільні брикети, торф паливний кусковий, торф”яні брикети та дрова, газ скраплений), що відпускаються населенню для побутових потреб;

- продукцію громадського харчування, що реалізується в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах;

- послуги лікувально-профілактичних державних і комунальних закладах охорони здоров”я.

Захист споживачів в частині дотримання законодавства у сфері ціноутворення здійснюється шляхом проведення позапланових контрольних заходів на обґрунтоване звернення громадян  виключно за погодженням Державної регуляторної служби України (ДРСУ).

Для отримання погодження ДРСУ у зверненні споживачам необхідно аргументовано обґрунтувати суть проблеми та обов’язково вказати та надати:

- назву та адрес суб’єкта господарювання, що надає послуги або здійснює реалізацію товарів за завищеними цінами(тарифами).  Дану інформацію можна отримати з рахунків, повідомлень про оплату послуг та на стенді «Куток споживача»;

- документи, що підтверджують застосування завищених тарифів та цін (чеки, квитанції, тощо).

Звернення  необхідно подавати в Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області (м. Львів, вул. Вітовського,18). Контактний телефон для консультацій:  (032)252-32-22. Детальну інформацію Ви можете  отримати на сайті:  www.lvivdpss.gov.ua